Arrestohet një person në Leposaviq, kishe veshur uniformë me emblema të Serbisë
Foto: Zëri / Ilustrim

Arrestohet një person në Leposaviq, kishe veshur uniformë me emblema të Serbisë

Kronika May 19, 2024 - 08:35

Një person është arrestuar gjatë së shtunës në fshatin Tresava të Leposaviqit nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Ekspozim i materialit të turpshëm dhe ofendues”.

Sipas Policisë, i dyshuari kishte veshur një uniformë në të cilën kishte të vendosura emblema të Serbisë, shkruan Zeri.info.

Siç bëhet e ditur në raportin ditor të Policisë, të dyshuarit i është konfiskuar uniforma dhe pas intervistimit nga ana e prokurorit, ai është liruar në prodcedurë të rregull.

Njoftimi i plotë i Policisë, pa ndërhyrje:

EKSPOZIM I MATERIALIT TË TURPSHËM DHE OFENDUES

Fsh. Tresava, Leposaviq 18.05.2024 - 10:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që është hasur - takuar i veshur me uniformë në të cilën kishte të vendosura emblema të Serbisë. Lidhur me rastin, pas konsultimit me prokurorin dhe gjyqtarin për kundërvajtje, është vendosur që uniforma të konfiskohet, ndërsa i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. /Zëri