Lipjan: Nusja e raporton vjehrrën për dhunë psikike

Lipjan: Nusja e raporton vjehrrën për dhunë psikike

Kronika April 20, 2024 - 10:36

Një grua në Lipjan e ka raportuar vjehrrën e saj në polici për shkak të dhunës psikike.

Policia ka njoftuar se rasti ka shkruar në procedurë të rregullt dhe nuk raportohet për të arrestuar.

“Ankuesja femër kosovare, ka njoftuar se vjehrra e saj e dyshuara femër kosovare, në vazhdimësi ushtron dhunë psikike ndaj saj. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë. /Zëri