Vritet një grua në Ferizaj

Vritet një grua në Ferizaj

Kronika April 12, 2024 - 15:34

Një grua është vrarë para një ore në Ferizaj dhe një burrë është plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në Qendrën për Punë Sociale në këtë qytet, raporton Zeri.info.

Lajmin për “Zërin” e ka konfirmuar edhe Policia në Ferizaj.

“Më datën 12.04.2024, në orën 14:40, kemi pranuar një informatë se në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj ka të shtëna me armë zjarri. Për pasojë, nga të shtënat e armës së zjarrit një person e gjinisë femërore ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, kjo është konfirmuar nga mjekët kujdestarë, ndërsa është plagosur një person mashkull, i cili është dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj”, ka konfirmuar Kanun Veseli, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt.

I dyshuari, pasi ka shtënë me armë zjarri, është larguar në drejtim të panjohur, por i njëjti është arrestuar më pas nga Policia.

“Ekipe të Policisë menjëherë kanë rrethuar zonën dhe në orën 15:15 kanë arritur të arrestojnë të dyshuarin e kësaj ngjarjeje. Ekipe të hetuesve dhe krimteknikët janë në vendin e ngjarjes, të cilët janë duke e ekzaminuar vendin e ngjarjes, ndërsa për të gjitha veprimet policore është njoftuar prokurori i Shtetit”, tha Veseli për “Zërin”.