Aksident mes një kamioni dhe një veture në Shkodër, lëndohen nënë e bir

Aksident mes një kamioni dhe një veture në Shkodër, lëndohen nënë e bir

Kronika April 04, 2024 - 18:44

Një aksident mes një kamioni dhe një veture ka ndodhur në Shkodër, nga ku kanë mbetur të lënduar dy persona.

Policia ka bërë të ditur se të lënduarit janë nënë e bir, të cilët janë dërguar në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

“Kamioni me drejtues 55-vjeçarin M.M., është është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin D. P., 36 vjeç.Si pasojë janë dëmtuar lehtë 36- vjeçari dhe nëna e tij shtetesja L. P., rreth 61 vjeçe (pasagjere) të cilët janë në spitalin rajonal të Shkodrës, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, thuhet në njoftimin e policisë. /tch