Arrestohet një 18-vjeçar në Ferizaj, kreu pagesë me 50 euro false
Foto: Zëri / Ilustrim

Arrestohet një 18-vjeçar në Ferizaj, kreu pagesë me 50 euro false

Kronika February 29, 2024 - 09:19

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje rreth orës 23:00, Policia e Stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal, në rrugën “Bajram dhe Gursel Sylejmani”, një person kishte kryer pagesën e shërbimeve me një kartëmonedhë të dyshuar prej pesëdhjetë (50) eurove dhe ishte larguar me një veturë me targa vendore në drejtim të panjohur.

“Policët hetues nën autorizim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj i kanë nisur hetimet. Pas një pune intensive në terren, grumbullimit të informacioneve dhe shikimit të kamerave të sigurisë, kanë arritur të identifikojnë automjetin Golf VI dhe të dyshuarin A.M. ( M/K),18-vjeçar, të cilin në orën 01:30 të datës 29.02.2024 e kanë shoqëruar në Stacionin e Policisë në Ferizaj, ndërsa i janë gjetur edhe pesë (5) kartëmonedha me nga pesëdhjetë (50) euro të dyshuara si të falsifikuara, të cilat si provë materiale janë sekuestruar”, thuhet në njoftim.

Pas intervistimit nga policët hetues, në prani edhe të avokatit mbrojtës, me vendim të prokurorit të rastit është ndaluar në mbajtje për 48 orë për procedura tjera hetimore, ndërsa rasti është cilësuar “Falsifikim i parasë”.