Arrestohet edhe personi i katërt për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Arrestohet edhe personi i katërt për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Kronika December 09, 2023 - 19:37

Gjatë ditës së sotme është arrestuar edhe një person i dyshuar në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Ademaj.

Personi i arrestuar dyshohet që e ka shitur armën, më të cilën është kryer vrasja e Liridona Ademajt. I dyshuari është arrestuar gjatë ditës së sotme nga hetuesit e Policisë së Kosovës.

Bëhet e ditur se i arrestuari është Tomë Doda (1974), nga një fshat i Gjakovës.

Lidhur me  vrasjen e Liridona Ademajt deri tani janë arrestuar katër persona, në mesin e tyre është edhe bashkëshorti i saj, Naim Murseli.

Ndryshe, mbrëmjen e 29 nëntorit, në Prishtinë është vrarë 30-vjeçarja, Liridona Ademaj.

Rasti fillimisht u cilësua ‘Grabitje e armatosur me pasojë vdekjen’, pasi të dyshuarit, Granit Plava, Kushtrim Kokalla dhe bashkëshorti i së ndjerës, Naim Murseli, kishin inskenuar ngjarjen që të paraqitet si grabitje e armatosur.

Të dyshuarit janë dërguar në paraburgim për 30 ditë në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz. /express