Policia e Kosovës ia konfiskon Radoiçiqit një anije me shpejtësi të madhe, ja ku e kishte fshehur

Policia e Kosovës ia konfiskon Radoiçiqit një anije me shpejtësi të madhe, ja ku e kishte fshehur

Kronika December 06, 2023 - 17:33

Policia e Kosovës ka konfiskuar sot një anije me shpejtësi të madhe që i përket ish-nënkryetarit të Listës Serbe dhe të sanksionuarit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Millan Radoiçiq, i cili organizoi sulmin terrorist në Banjskë.

Siç merr vesh Gazeta Express, anija ishte fshehur në depon e Radule Steviq, i cili është po ashtu i sanksionuar nga SHBA-ja.

Steviq ishte sanksionuar në të njëjtën kohë me Radoiçiqin, në vitin 2021

Image