Serbi që ishte në kërkim sulmoi zyrtarin policor e iku, pasi u ndal në Jarinjë
Foto: Laura Hasani

Serbi që ishte në kërkim sulmoi zyrtarin policor e iku, pasi u ndal në Jarinjë

Kronika November 30, 2023 - 09:25

Një serb që ishte në kërkim dje është ndaluar në pikën kufitare të Jarinjës nga policia.

Sipas njoftimit të Policisë, ngjarja ka ndodhur të enjten, rreth orës 17:20 në Jarinjë, raporton Zeri.info.

“Gjatë kontrollit dhe verifikimit në pikën kufitare, i dyshuari mashkull serb kosovar ka rezultuar person i kërkuar (në sistemin BMS), i njëjti ka arritur të hapë derën e automjetit dhe duke shtyrë policin ka arritur të largohet dhe të kalojë në anën tjetre të palës serbe. Është njoftuar prokurori, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në njoftimin e Policisë. /Zëri