Aksident mes një motoçiklete dhe një veture, lëndohet një person

Aksident mes një motoçiklete dhe një veture, lëndohet një person

Kronika March 21, 2023 - 15:35

Një person ka marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti, i cili ka ndodhur sot rreth orës 14:20, në rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas saj, aksidenti ka ndodhur mes një automjeti dhe një motoçiklete.

“Sot rreth orës 14:20 në rrugën ‘Luan Haradinaj’ në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti dhe një motoçiklete. Si pasojë e aksidentit, një person ka pësuar lëndime trupore. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret Njësiti i Trafikut”, tha Ahmeti.