Pamje nga vendi ku u plagosen nënë e bijë në Fushë – Kosovë [foto]

Pamje nga vendi ku u plagosen nënë e bijë në Fushë – Kosovë [foto]

Kronika January 28, 2023 - 14:23
Image

Dy gra kanë mbetur të plagosura sot në rrugën “Besa-Besë” në Fushë-Kosovë, duke marrë lëndime serioze.

“Zëri” ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes, ndërsa Policia ka konfirmuar se rasti në fjalë ka ndodhur sot rreth orës 11:45

Sipas një dëshmitareje të rastit, njëra nga të plagosurat është nëna rreth të 50 tevave, ndërsa vajza e saj rreth të 30-tave.

Deri tani i dyshuari është në arrati, raporton Zeri.info.

Image

"Policia ka marrë informatën për një plagosje me armë zjarri të ndodhur në rrugën “Besa Besë” në Fushë-Kosovë. Menjëherë pas marrjes së informatës, policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen", ka thënë Ahmeti.

Tutje ajo ka shtuar se bazuar në të dhënat fillestare dyshohet se nga një person i dyshuar, me armë zjarri janë plagosur dy persona (të dyja të gjinisë femërore), të cilat janë dërguar për tretman mjekësor.

Image

"Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për arrestimin e personit të dyshuar ( i cili është identifikuar) si dhe ndriçimin e plotë të rastit” ka thënë Ahmeti. /Zëri

Image

Image