Infektuar: 105864
Shëruar: 96322
Vdekur: 2195
Një burrë sulmon fizikisht stafin mjekësor në QKUK

Një burrë sulmon fizikisht stafin mjekësor në QKUK

Kronika April 18, 2021 - 09:01

Një burrë ka sulmuar fizikisht një mashkull dhe një femër të stafit mjekësor në QKUK.

Lajmin e ka bërë të ditur Policia ku thekson se viktimat nuk kanë marrë tretman mjekësor.

“QKUK, Prishtinë 17.04.2021-16:00. Raportohet se një i dyshuar mashkull kosovar në njërën klinikë, pasi që i njëjti si pasoj e një rasti që kishte pasur, i kishte penguar dhe sulmuar një femër dhe një mashkull kosovar staf mjekësor”, thuhet në raportin e Policisë, tranmeston Zeri.info.

Pas intervistimit në konsultim me prokurorin rasti shkon në procedurë të rregullt. /Zëri