Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Në një furgon që po vozitej me shpejtësi policia gjen 19 sirianë, shoferi arratiset

Në një furgon që po vozitej me shpejtësi policia gjen 19 sirianë, shoferi arratiset

Kronika October 22, 2020 - 10:54

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka gjetur 19 sirianë në një kombi të braktisur në Prizren, të cilët në Kosovë kishin hyrë ilegalisht.

Sipas Policisë, të mërkurën një person i panjohur, i cili ngiste me shpejtësi të madhe automjetin e markës kombi, në autostradën “Ibrahim Rugova”, në ndjekje të Policisë ka hyrë në oborrin privat në fshatin Vlashnje të Prizrenit dhe është arratisur në drejtim të panjohur.

“Në automjetin e braktisur janë gjetur 19 (nëntëmbëdhjetë) persona shtetas sirianë, të cilët kishin hyrë ilegalisht në Kosovë”, ka thënë PK-ja.

Automjeti është sekuestruar, ndërsa me migrantët do të merret njësiti përkatës i migrimit. /Zëri