Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
Policia në Pejë kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e një hajni

Policia në Pejë kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e një hajni

Kronika July 10, 2020 - 15:54

Policia e Kosovës, gjegjësisht Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për lokalizimin, rrjedhimisht arrestimin e një të dyshuari për vjedhje.

Personi i kërkuar, sipas PK-së, është Mehmet (Ali) Morina, i lindur më 01.06.1967, në fshatin Dresnik - Klinë.

Policia thotë se i pandehuri është i kërkuar për veprën penale “Vjedhje grabitqare”, përcjell “Zeri.info”.

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo i cili ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur të lajmërojë Policinë e Kosovës ose të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

- 192 dhe 080019999 (pa pagesë)

- 039 432 327 - Drejtoria Rajonale Pejë

- E-mail adresa: [email protected]