Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Pamje të rënda, 28 vjeçari i vrarë në mes të rrugës

Pamje të rënda, 28 vjeçari i vrarë në mes të rrugës

Kronika January 20, 2020 - 23:45
Vrasje e rëndë në Tiranë

Ky është momenti kur ka mbetur i vrarë me armë zjarri i riu Vilson Tafçiu. 28 vjeçari u qëllua me disa plumba në zonën e Astirit në Tiranë.

Ai është me origjinë nga Dibra dhe prej pak kohësh kishte ardhur në zonën e Institutit në rrethinat e kryeqytetit.

Dyshohet se viktima dhe autorët njiheshin më parë.

Ai ka qenë i shoqëruar nga dy femra.

Ai është thirrur nga brenda lokalit dhe kanë diskutuar për pak minuta dhe më pas është qëlluar.

I riu ka disa precedentë të mëparshëm penal.

Image