Infektuar: 1038
Shëruar: 791
Vdekur: 30
Panik nga tërmeti, banorët e pallateve dalin në rrugë

Panik nga tërmeti, banorët e pallateve dalin në rrugë

Kronika September 21, 2019 - 16:45
Detajet

Tërmeti i fortë që ka goditur Shqipërinë ka shkaktuar panik të madhe tek njerëzit.

Lëkundjet raportohet të jenë mbi 5.5 ballë, teksa epiqendra në zonën bregdetare të Durrësit.

LEXO EDHE: Instituti Sizmik tregon detaje për tërmetet që dridhen Kosovën

Sipas asaj që raportohet, lëkundjet e fuqishme kanë shkaktuar dëme material në Shqipëri, si dhe banorët e pallateve në Tiranë kanë dalë në rrugë nga frika.

Përveq në Kosovë, tërmeti është ndjerë edhe në disa vende të tjera të Ballkanit.