Infektuar: 4307
Shëruar: 2095
Vdekur: 94
Prokuroria konfirmon vdekjen e të miturës në Klinë

Prokuroria konfirmon vdekjen e të miturës në Klinë

Kronika September 17, 2019 - 15:58
Detajet

Një e mitur ka humbur jetën pasi që është goditur nga treni në Klinë.

Vdekjen e saj e ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi.

“Prokurorja kujdestare e Departamentit të Përgjithshëm, ka dalë në vend të ngjarjes së bashku me njësitet relevante policore. Si pasojë e goditjes nga treni një person i mitur ka humbur jetën”, ka thënë Nikçi.

Ndërkohë ekipet emergjente, si dhe Policia e Kosovës gjenden në vendin e ngjarjes.

Zëdhënësi i Pejës, Driton Rugova, ka deklaruar se ekipet janë në terren dhe se informata më të detajuara për këtë çështje do të japin pas disa minutave.