Ndahet nga jeta papritur gazetari i njohur shqiptar

Ndahet nga jeta papritur gazetari i njohur shqiptar

Kronika August 16, 2019 - 16:30
Detajet

I konsideruar si “babai” i zhanrit të reportazhit në Shqipëri, është ndarë sot nga jeta gazetari i njohur shqiptar Fatos Baxhaku.

Baxhaku vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe fatkeqësisht sot ka mbyllur sytë. Fatos Baxhaku ka qenë një publicist dhe gazetar prej vitesh në Shqipëri, ku spikat puna e tij me reportazhet anembanë të gjithë Shqipërisë, materiale të cilat ai i ka përmbledhur dhe në libra.

Fatos Baxhaku humbi jetën në moshën 55 vjeçare.

Image