Shtohet numri i personave që humben jetën në aksidentin ku përfshihet eskorta e ambasadores turke

Shtohet numri i personave që humben jetën në aksidentin ku përfshihet eskorta e ambasadores turke

Kronika nëntor 16, 2018 - 18:57
Lexo tjera detaje

Tre persona kanë ndërruar jetë dhe katër person janë lënduar në aksidentin ku është përfshirë edhe eskorta e ambasadores turke në Kosovë, Kivilcim Kiliç.

Klan Kosova mëson se në QKUK ka ndërruar jetë edhe personi i tretë, por rasti akoma nuk është konfirmuar nga autoritetet.

Ndërkohë ekipi i Klan Kosovës, është duke qëndruar në Qendrën Klinike Universitare, ku bën të ditur se katër personat e lënduar janë duke u trajtuar në këtë qendër.

“Nuk kemi informata nëse ambasadorja gjendet në QKUK, por jozyrtarisht kemi mësuar se edhe ajo ka marrë trajtim mjekësor”.

Si pasojë e aksidentit është krijuar edhe një kolonë tejet e gjatë në hyrje të Mramorit – kolona ka arritur deri në pesë kilometra.