Hapet e pamja për Astrit Deharin

Hapet e pamja për Astrit Deharin

Kronika nëntor 09, 2016 - 14:06

Familja Dehari ka hapur të pamen për djalin e tyre, Astrit Dehari.

E pamja ka nisur sot (e mërkurë) dhe do të zgjasë deri të dielën. Ato do të mbahen duke filluar nga ora 09:00 deri në orën 17:00, në restorantin “Vila Panorama”, në Zllatar të Prishtinës.

Ndryshe, Astriti ishte aktivist i përkushtuar i Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vdiq të shtunën në burgun e Prizrenit, ndërsa u varros dje.