Munishi: Qeveria, Komuna dhe Federata ta përkrahin FC Prishtinën

Munishi: Qeveria, Komuna dhe Federata ta përkrahin FC Prishtinën

Futboll tetor 09, 2018 - 18:27

Trajneri i njohur, Ismet Munishi, e ka përgëzuar Qeverinë e Kosovës, e cila sot mori vendim përfundimtar qe t’ia jap FC Prishtinës në shfrytëzim një parcelë të tokës prej 100 mijë metrash katrorë për ndërtimin e Kompleksit modern Sportiv.

Munishi në Facebook ka shkruar:

Lajm shume I mire per Fc Prishtinen dhe per Futbollin e Kosoves.

Tash duhet qe Komuna e Prishtines, Ministria e Sportit, Ffk'ja, ta ndihmojne Fc Prishtinen qe ky projekt te jetsohet sa ma shpejte.

Image