Befason Carvajal: Neymar më kishte thënë se donte të luante për këtë ekip

Befason Carvajal: Neymar më kishte thënë se donte të luante për këtë ekip

Futboll tetor 09, 2018 - 15:29

Dani Cravajal ka zbuluar një sekret të madh.

Mbrojtësi spanjoll ka thënë se Neymar kishte thënë se ai po kalon te Real Madridi.

Në vitin 2006, braziliani kishte thënë se do të nënshkruante për Real Madridin kur kishte stërvitur me ekipin e të rinjve.

“Më kujtohet shumë mirë Neymari në ekipin e të rinjve”, tha Carvajal për Libero, përcjell “lajmi.net”.

“Ai na pati thënë se do të mbetej dhe të gjithë ne e ngritëm lartë dhe festuam me të”, ka përfunduar spanjolli.

Mirëpo, Real Madridi nuk ka hequr dorë, pasi kërkon ta tramsferoj atë në verën e vitit 2019 për një shifër rekorde.