Kosova bashkëpunim me Hungarinë në fushën e infrastrukturës

Kosova bashkëpunim me Hungarinë në fushën e infrastrukturës

Ekonomia nëntor 14, 2018 - 23:49
Lexo Detajet

Nesër Kosovën do ta vizitojë Ministri i Jashtëm dhe i Tregtisë nga Hungaria, Péter Szijjártó.

Ai do të takohet me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj me të cilin do të nënshkruajë një marrëeshje bashkëpunimi për implementimin e projektit të Sistemit Inteligjent të Transportit (ITS), njofton ministria, transmeton zeri.info.

Të dy po ashtu do të zhvillojnë edhe një takim bilateral.

Szijjártó po ashtu do të takohet edhe me zëvendëskryeministrin Pacolli./ZERI