Dreshaj premton 3000 vende pune në Istog, por çfarë premton tjetër vërtet befason shumë!

Dreshaj premton 3000 vende pune në Istog, por çfarë premton tjetër vërtet befason shumë!

Ekonomia dhjetor 12, 2017 - 22:49

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gani Dreshaj, i shoqëruar nga lideri i partisë dhe kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, kanë mbajtur një tubim zgjedhor, sonte, në fshatin Banjë.

Dreshaj tha se LDK-ja ka të drejtë kur po thotë që ai do t’i ndalë ndihmat sociale. “Po kam me i ndal dhe ata njerëz kam me i shti në punë. Nuk kanë me qenë të varfër”, u shpreh Dreshaj, i cili synon të dielën ta mund Haki Rugovën e LDK-së.

Ai tha se ka premtuar punësimin e 2000 grave dhe 1000 burrave. “Ta jap besën zoti kryeministër se kam me mbajt këtë premtim. Kemi me u ba të gjithë të barabartë”, u zotua biznesmeni Dreshaj.

Në tubim merrnin pjesë dhe përfaqësues të Nismës, PDK-së, Vetëvendosjes, Iniciativës së Pavarur për Istogu, që po e mbështesin Dreshajn.

Dreshaj tha se ky koalicion nuk është bërë brenda natës. Sipas tij, kanë qenë përpjekje të gjata të njerëzve që kanë punuar dhe angazhohen për ditë më të mira për Istogun e krejt Kosovën.

Ai shprehu besimin se “kjo lidhje e ky bashkim që është bërë, do të dalë për hajr për Istogun”.

Kandidati i Aleancës tha se për çdo ditë ndodhet në terren dhe i di kërkesat e hallet e istogasve.

Ai ka folur edhe për premtimin e tij për lirimin e biletave për studentët e Istogut që udhëtojnë për në Prishtinë. Tha se do të ulet e do të gjejnë një zgjidhje me pronarët e kompanive të autobusëve, pa i dëmtuar ata.

“Nëse nuk ka tjetër zgjidhje, vetë do t’i grahi autobusit”, u shpreh ai.

Dreshaj premton 3000 të punësuar në Istog, vetë do t'i grahë autobusit from Ekonomia Online on Vimeo.