Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Pamje të rralla të familjes Jashari më shumë se një muaj para sulmit nga forcat serbe

Pamje të rralla të familjes Jashari më shumë se një muaj para sulmit nga forcat serbe

Dosier March 05, 2020 - 10:11

5,6 dhe 7 marsi janë datat që shënojnë epopenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Këto ditë shënojnë sulmin e tretë mbi familjen Jashari në Prekaz të Drenicës më 1998, të cilat shënojnë edhe rënien e komandantit legjendar, Adem Jashari

Pamjet që do të shihni më poshtë janë incizuar më 27 janar të 1998-tës, më shumë se një muaj para sulmit mbi familjen Jashari.

Në pamje shihen vrimat e plumbave nga sulmet paraprake të focave paramilitare serbe ndaj familjes legjendare të Jasharajve.

Në të shihen Hamza Jashari, i cili flet për represioin e Serbisë, ndaj shqiptarëve të Kosovës.