Shqiptari në Moskë në mesin e yjeve që çuan peshë botën në vitin 1998!

Shqiptari në Moskë në mesin e yjeve që çuan peshë botën në vitin 1998!

Botërori 2018 korrik 16, 2018 - 18:28
Detajet

Ardian Kozniku, ish futbollisti i mirënjohur dhe që kishte fituar medaljen e bronztë me Kroacinë në Kampionatin Botëror – “France 1998”, ka qenë në finalen e madhe të Botërorit në Rusi, në mes Kroacisë dhe Francës.

Ai ka simpatizuar për kroatët, por nuk ishin me fat në finalen e madhe edhe pse poseduan topin.  Në foto shihet Ardian Kozniku në stadiumin në Moskë, në mesin e yjeve që çuan peshë botën në vitin 1998!

Image

Kozniku e Sllaven Biliç

Kozniku, nga e djathta Goran Juriç, Antonio Sheriç, Silvio Mariç, Goran  Vllahoviq dhe  Alojsa  Asanoviq. “Atmosferë fantastike, finale shumë e mirë, përfundimi fantastik, çdo lëvdatë”, thotë për gazetën kombëtare “Bota sot”, Ardian Kozniku.

Image