Kthehen në atdhe, futbollistët e Kroacisë po priten si heronj LIVE

Kthehen në atdhe, futbollistët e Kroacisë po priten si heronj LIVE

Botërori 2018 korrik 16, 2018 - 14:52

Futbollistët e Kroacisë janë pritur si heronj në atdhe pas suksesit të jashtëzakonshëm që e arritën në Kampionat Botëror, shkruan Zeri.info.

Image

Image

Luka Modric me shokë humbën mbrëmë në finale nga Franca 4:2, por përkundër kësaj, ata e shkruan historinë e vendit të tyre duke përfunduar në vendin e dytë dhe duke e fituar medaljen e argjendtë, një gjë të cilën nuk e kishte arritur kurrë më parë ky vend.

Image

Image
Image

Suksesi më i madh i Kroacisë ishte ai i vitit 1998, kur Ardian Kozniku me shokë e kishin fituar medaljen e bronztë.

Image

Përmes fotografive dhe videos LIVE, ua sjellim atmosferën që po mbretëron sot në Zagreb. /Zëri/