Formacionet zyrtare: Kroaci – Angli

Formacionet zyrtare: Kroaci – Angli

Botërori 2018 korrik 11, 2018 - 19:05
Publikohen formacionet zyrtare!

Sonte do ta mësojmë finalistin e dytë në Kupën e Botës.

Kroacia dhe Anglia, do të kërkojnë kalimin në finalen e botërorit të Rusisë, ku i pret Franca.

Kjo ndeshje fillon nga ora 20:00.

Formacionet zyrtare:

Kroaci: Subasic, Vrsaljko, Strinic, Lovren, Vida, Rakitic, Modric, Brozovic, Perisic, Mandzukic, Rebic

Angli: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Henderson, Alli, Lingard, Young; Sterling, Kane.