Zjarrëfikësit kroatë e lënë penalltinë historike ndaj Rusisë, nisen për terren!

Zjarrëfikësit kroatë e lënë penalltinë historike ndaj Rusisë, nisen për terren!

Botërori 2018 korrik 11, 2018 - 16:30

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në Kroaci, shkruan Zeri.info.

Gjatë ndeshjes ndërmjet Kroacisë dhe Rusisë, ndeshjen po e ndiqnin edhe një ekip zjarrfikësish, që ishin në detyrë.

Dhe, ata e morën lajmin se duhet të intervenojnë urgjentisht teksa po gjuheshin penalltitë dhe mbetën pa e parë 11 metërshin vendimtar të Ivan Rakiticit, i cili e dërgoi Kroacinë në gjysmëfinale.

Disa prej tyre qëndruan pranë televizorit dhe e shijuan duke festuar kualifikimin e kroatëve.

Kroacia do të luajë sonte në gjysmëfinale ndaj Anglisë në kërkim të finales së Botërorit. /Zëri/