Ukraina kopjon kosovarët, ofron 15 mijë franga për të paguar dënimin e Kroacisë

Ukraina kopjon kosovarët, ofron 15 mijë franga për të paguar dënimin e Kroacisë

Botërori 2018 korrik 10, 2018 - 17:38
Lexoni lajmet më të fundit nga vendi dhe bota

Kroacia ia dedikoi fitoren Ukrainës, këta të fundit nisin një iniciativë interesante.

Ukraina ka kopjuar iniciativën e kosovarëve për të paguar dënimin e Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit e Stephan Licshteinerit.

Kryetari i Federatës së Futbollit të Ukrainës, Andrej Pavelko, ka thënë që institucioni që ai drejton do të dhurojë 15 mijë franga për Federatën e Futbollit të Kroacisë, përcjellë “Lajmi.net”.

Kjo për të paguar dënimin ndaj kroatit Ognjen Vukojeviç, i cili fitoren ndaj Rusisë, ia dedikoi Ukrainës përmes një videoje me futbollistin Demagoj Vida.

Ky i fundit ka shpëtuar vetëm me vërejtje nga FIFA, derisa anëtari i shtabit teknik u dënua me 15 mijë franga zvicerane.

Pavelko, i cili është edhe deputet në parlamentin ukrainas, ka shkuar sot në punë me fanellën e Kombëtares së Kroacisë, të lojtarit që e vendosi kualifikimin, Ivan Rakitiç.

Image 
Image 
Image