Alarmante numri i të vdekurve të Turqi

Bota korrik 17, 2016 - 19:24

Brenda natës të së premtes dhe të shtunës, mbështetësit e presidentit Tayyip Erdogan u mblodhën në sheshet publike , në aeroportin e Stambollit dhe jashtë pallatit të tij , në një shfaqje të sfidës pas përpjekje për grusht shteti.

Ndërkaq ministria e Jashtme ka ngritur numrin e të vdekurve në më shumë se 290 , duke përfshirë mbi 100 kryengritësve , ndërsa 1,400 vetë u plagosën.

LEXO EDHE: Trazira e reja në Stamboll, të shtëna në aeroport

Nga mediat lokale mësohet se numri mund të rritet ende pasi që ka të lënduar me gjendje të rëndë./ZËRI