Sekretari i përgjithshëm i Erdogan ishte rrëmbyer

Bota korrik 16, 2016 - 03:55

Presidenti Erdogan tha se sekretari i tij i përgjithshëm ishte rrëmbyer nga krijuesit e grushtit të shtetit, sipas Associated Press.

Nuk kishte asnjë informacion mbi shefin e shtabit ushtarak.

Ndërkohë në Stamboll, një zyrtar i zyrës së presidentit tha se më shumë se 50 oficerë ushtarakë janë arrestuar dhe turma të mëdha kanë kryer arrestime të shumta të qytetarëve, raporton AP, përcjellë Klan Kosova.