Erdogani mbërrin në aeroportin e Stambollit, pritet t’i drejtohet popullit

Bota korrik 16, 2016 - 02:42

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan, sapo ka mbërritur në aeroporitin Ata Turk në Stamboll.

Ai ka ateruar nga Bodrumi ku ishte për pushime, por pas kaosit të krijuar në Stamboll dhe në Ankara ai ka anuluar pushimet, dhe i cili më parë përmes televizione u bëri thirrje popullit që del në mbrotje të shtetit dhe kundër grusht shtetit të ushtrisë turke.

Image