Ja ku ndodhet Recep Tayyip Erdogan pasi ushtria nis grusht shteti

Bota korrik 15, 2016 - 23:30

Ushtarë, tanke dhe aeroplanë luftarakë janë parë në kryeqytetin Ankara , ndërsa televizioni shtetëror i vendit dhe internetit ka qenë i marrë në dorë.

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan thuhet se ka ikur nga vendi në një avion privat pas një grushti ushtarak, transmeton zeri.info

Në orët e fundit kanë dëgjuar të shtëna armësh në kryeqytetin turk Ankara si avionët ushtarakë dhe helikopterë janë parë lart fluturues.

Në Stamboll , Ura e Bosforit dhe Fatih Sulltan Mehmet Bridge janë mbyllur , së bashku me aeroportin e Ataturkut ku tanke dhe ushtarë janë parë .  /ZËRI