Tërmet në Bullgari

Tërmet në Bullgari

Bota June 18, 2024 - 00:43

Bullgaria është “shkundur” sot nga një tërmet i fuqishëm.

Raportohet se dridhjet ishin 4.2 ballë të Rihterit.

Sipas faqes EMSC, epiqendra e lëkundjes së tokës qyteti i Plodivit, në juglindje të vendit.

Aktualisht nuk raportohen të lënduar, teksa lëkundja e parë është pasuar dhe nga disa paslëkundje.