Scholzi reagon ndaj sulmit të Ficos: Dhuna nuk duhet të ekzistojë në politikën evropiane
Foto: Laura Hasani

Scholzi reagon ndaj sulmit të Ficos: Dhuna nuk duhet të ekzistojë në politikën evropiane

Bota May 15, 2024 - 18:15

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka thënë se është thellësisht i tronditur nga sulmi që u bë ndaj kryeministri sllovak, Robert Fico.

“Dhuna nuk duhet të ekzistojë në politikën evropiane”.

“Në këto orë, lutjet e mia janë me Robert Fico, familjen e tij dhe qytetarët e Sllovakisë”, ka thënë Scholz.