Izraeli nuk i ndal sulmet as në natën e Fitër Bajramit në Gazë, Raportohet për të paktën 10 të vrarë

Izraeli nuk i ndal sulmet as në natën e Fitër Bajramit në Gazë, Raportohet për të paktën 10 të vrarë

Bota April 09, 2024 - 22:53

Është raportuar për një sulm izraelit në një shtëpi në zonën al-Zaëaida të kampit të refugjatëve Nuseirat.

Raportohet se nga  ky sulm kanë mbetur të paktën 10 të vrarëve, ku më mesin e tyre kanë qenë edhe katër fëmijë.

Bëhet e ditur se shtëpia i përkiste familjes Abu Youssef dhe se shumë palestinezë të tjerë u plagosën në këtë sulm.