Disa të lënduar nga të shtënat në një shkollë në Finlandë

Disa të lënduar nga të shtënat në një shkollë në Finlandë

Bota April 02, 2024 - 10:05

Një incident me të shtëna armësh është raportuar në një shkollë në Vantaa të Finlandës, ka njoftuar policia finlandeze përmes një njoftimi.

Numri i të lënduarve deri më tani nuk dihet, raporton RTE.

Sipas policisë, një i dyshuar për të shtënat është arrestuar. Forcat e rendit u kanë bërë thirrje qytetarëve të rrinë larg zonës ku ka pasur të shtëna dhe të mos i hapin dyert për persona të panjohur.