Turqia goditet nga një tërmet

Turqia goditet nga një tërmet

Bota March 04, 2024 - 21:01

Turqia është goditur nga një tërmet mjaft i fortë.

Siç raporton faqja EMSC, lëkundjet e tokës ishin të shkallës 4.8 të Rihterit.

Epiqendra e tërmetit raportohet të ketë qenë Çanakalaja.

Derisa sipas raportimeve të mediave turke, dridhjet janë ndjerë edhe në vendet si: Stamboll, Balëkesir dhe Bursa.

Sipas kohës lokale atje, tërmeti ka ndodhur rreth orës 21:38.

Kujtojmë se vitin e kaluar më 6 shkurt, pati ndodhur një tërmet shumë i madh ku vdiqën mbi 50 mijë persona.