31 foshnje të evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda
Foto: AP

31 foshnje të evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda

Bota November 19, 2023 - 21:37

Të 31 foshnjat e evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda.

Kështu ka bërë të ditur drejtori rajonal i urgjencës të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Richard Brennan, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ai dha më shumë detaje mbi dy misionet e OKB-së në spital që u zhvilluan dje dhe sot, duke shtuar se dy foshnja të tjera vdiqën gjatë natës para se të evakuoheshin.