Edhe një tërmet godet Turqinë

Edhe një tërmet godet Turqinë

Bota February 06, 2023 - 11:55

Një tërmet i ri me magnitudë 7.5 ka goditur Turqinë Qendrore.

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare dhe Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së po raportojnë për tërmetin e dytë, raporton Zeri.info.

Foto nga epiqendra e tërmetit të fundit:

Image