Emocionohet Papa Françesku, fillon të qaj teksa lutet për ukrainasit

Emocionohet Papa Françesku, fillon të qaj teksa lutet për ukrainasit

Bota December 08, 2022 - 18:47

Papa Françesku ka shpërthyer në lot këtë të enjte kur përmendi vuajtjet e ukrainasve gjatë luftës me Rusinë.

Zëri i tij filloi të dridhej kur përmendi ata dhe i është dashur të ndalojë së foluri për rreth 30 sekonda, raporton Sky News, transmeton Zeri.info.

Përsëri me rifillimin e lutjeve, zëri i tij dridhej.