Alarmohet Greqia: Droni turk 49 shkelje të hapësirës ajrore

Alarmohet Greqia: Droni turk 49 shkelje të hapësirës ajrore

Bota December 03, 2022 - 23:38

Shkelje  të reja turke në hapësirën ajrore greke kanë ndodhur sot, të shtunë, shkruajnë mediat greke.

Siç u bë e ditur nga GEETHA, një avion turk pa pilot ka fluturuar mbi arkipelag dhe ka kryer 49 shkelje të hapësirës ajrore.

UAV-ja turke lëvizi në zonat e Egjeut Qendror dhe Juglindor .Në të njëjtën kohë, në FIR Athinë është regjistruar shkelje e rregullave të qarkullimit ajror./abcnews