Rusia sulmon Ukrainën nga territori i Bjellorusisë

Rusia sulmon Ukrainën nga territori i Bjellorusisë

Bota June 25, 2022 - 13:06

Rajoni kufitar verior i Ukrainës, Chernihiv, ishte qendër e bombardimeve masive.

Megjithatë, sulmet nuk erdhën nga territori rus apo ukrainas, por nga aleati i Moskës, Bjellorusia, raporton Al Jazeera.

“Rreth orës 5:00 të mëngjesit rajoni i Chernihiv pësoi një bombardim masiv me raketa. Njëzet raketa, të lëshuara nga territori i Bjellorusisë dhe nga ajri, synuan fshatin Desna”, shkroi komanda ushtarake veriore e Ukrainës në Facebook, duke shtuar se deri më tani nuk ka raportime për viktima. /abcnews