Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
Serbia tërheq vendimin për dëbimin e ambasadorit malazez

Serbia tërheq vendimin për dëbimin e ambasadorit malazez

Bota November 29, 2020 - 20:45

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka njoftuar se është tërhequr vendimi për dëbimin e ambasadorit malazez në Beograd, Tarzan Millosheviq.

Vendimi për dëbimin e tij u mor pasi Mali i Zi e shpalli ambasadorin e Serbisë person të padëshiruar (non grata) dhe i kërkoi që të largohet nga shteti.

Anulimi i vendimit erdhi pas një takimi që Bërnabiqi e zhvilloi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Si arsye u tha të jetë miqësia me Malin e Zi.