Infektuar: 1083
Shëruar: 843
Vdekur: 30
Kina në ditën e dytë të hapjes, 42 raste të reja, 1 i vdekur

Kina në ditën e dytë të hapjes, 42 raste të reja, 1 i vdekur

Bota April 10, 2020 - 08:09

Kina ka kaluar ditën e dytë të hapjes dhe ndërsa virusi ka pasur një përhapje të lehtë.

Sipas autoriteteve në Kinë janë shënuar 42 raste të reja me koronavirus, ku 38 prej tyre janë të importuara dhe vetëm 4 janë nga brenda Kinës.

Gjithashtu është shënuar edhe një vdekje në Wuhan, të provincës Hubei aty ku është edhe epiqendra e virusit.

Në Kinë numri total i rasteve me koronavirus ka shkuar në 81 mijë e 907 raste, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 3 mijë e 336 të vdekur.