Infektuar: 1032
Shëruar: 789
Vdekur: 29
Shifra alarmante të viktimave në Britani nga koronavirusi, numrin arrin gati në 1 mijë!

Shifra alarmante të viktimave në Britani nga koronavirusi, numrin arrin gati në 1 mijë!

Bota April 08, 2020 - 15:52

Numri i vdekjeve në Britani të Madhe nga koronavirus është rritur përsëri në azhurnimin e fundit ditor për krizën që e ka vendosur vendin në mbyllje për 16 ditë dhe e ka lënë kryeministrin Boris Johnson në kujdes intensiv

Bilanci i vdekjeve me COVID-19 është rritur me 936 në 7172 pas ditës më vdekjeprurëse, ndërsa numri i mëparshëm ishte 6.159.

Anglia ka regjistruar më së shumti vdekje (6,438), e ndjekur nga Skocia (366), Uellsi dhe Irlanda Veriore.

Kryeministri Johnson mbetet në kujdesin intensiv në një spital në Londër, ku u tha se ishte në “humor të mirë”.