Infektuar: 17422
Shëruar: 14894
Vdekur: 657
Nga puthja e Papës me Imamin, te puthja e Melanias me armikun e Trump, ja fotot më pikante të 2019-s

Nga puthja e Papës me Imamin, te puthja e Melanias me armikun e Trump, ja fotot më pikante të 2019-s

Bota December 07, 2019 - 19:23
Detajet

Nuk ndodh shpesh të shihni dy liderëve fetarë shumë të rëndësishëm duke u puthur. Por këtë herë, agjencia e njohur e lajmeve, ‘Reuters’ ka publikuar një imazh të tillë, duke e cilësuar si fotografia e vitit.

Në fotografinë e publikuar nga ‘Reuters’ shihen duke u puthur Papa Françesku dhe Imami i Madh i al-Zharit.

Fotografia është shkrepur pas nënshkrimit të një dokumenti për luftimin e ekstremizmit, në një takim ndërfetar në Memorialin e Themeluesit në Abu Dhabi, më 4 shkurt 2019. Kujtojmë, që ‘Reuters’ çdo fundvit publikon 50 fotografitë më të mira të vitit.

Image

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image