Infektuar: 18910
Shëruar: 15367
Vdekur: 674
Gazetari i njohur për 16 vjeçaren Greta Thunberg: Ajo është e çmendur dhe e rrezikshme

Gazetari i njohur për 16 vjeçaren Greta Thunberg: Ajo është e çmendur dhe e rrezikshme

Bota December 06, 2019 - 17:25
Detajet

Prezantuesi dhe gazetari Jeremy Clarkson e ka quajtur aktivisten e mjedisit Greta Thunberg “të çmendur dhe të rrezikshme” në hakmarrjen e tij të vazhdueshme drejt saj, përcjellë GazetaBlic.

Ylli i “Grand Tour” fillimisht 16 vjeçaren, Greta, e quajti fëmijë i llastuar, pas përpjekjeve të saj që udhëheqësit botërorë të merreshin me ndryshimin e klimës.

Dhe tani ai ka shtuar dozën e ofendimit, duke i thënë asaj që ta mbyll gojën dhe të kthehet në shkollë.

59-vjeçari po promovonte shfaqjen e re të Seamen të Grand Tour në një intervistë në emisionin e mëngjesit Australian Sunrise kur e ‘goditi’ 16 vjeçaren, Thunberg.

“Ajo është e çmendur dhe e rrezikshme dhe po i lë fëmijët e vegjël pa gjumë me idiotësinë e saj”

“Unë mendoj se ajo duhet të kthehet në shkollë dhe ta mbyll gojën”, përfundoi gazetari.

Metro.Uk