Infektuar: 1032
Shëruar: 789
Vdekur: 29
Dalin fotot e pilotit të varur në shtyllat e tensionit të lartë pasi u rrëzua aeroplani

Dalin fotot e pilotit të varur në shtyllat e tensionit të lartë pasi u rrëzua aeroplani

Bota September 19, 2019 - 17:08
Detajet

Një avion ushtarak belg është përplasur në territorin francez ditën e sotme.

Ngjarja ka ndodhur në rajonin e Bretanjës, midis provincave Pluvignerit dhe Landalulit ditën e sotme.

Avioni ‘’F-16 B’’ u rrëzua dhe njëri prej pilotëve u shpëtua nga forcat e emergjencës, ndërsa kolegu i tij po qëndron i varur në kabllot e tensionit të lart elektrik.

Zona është evakuar dhe në terren ndodhen 100 policë.

Image 
Image 
Image