Infektuar: 1057
Shëruar: 841
Vdekur: 30
Sulmohet nga hajdutja, gjyshja në mbrojtje të “pensionit”

Sulmohet nga hajdutja, gjyshja në mbrojtje të “pensionit”

Bota September 19, 2019 - 16:38
Detajet

Një 81-vjeçare e guximshme ka treguar sesi u përball me një hajdute që u përpoq ti vidhte paratë e pensionit ndërsa po i tërhiqte nga bankomati.

Doreen Jones po tërhiqte lekët në bankomat me kartë në Blackheath, West Midlands, kur u sulmua nga një grua e re, e cila i erdhi nga pas.

Dhe pamjet e pabesueshme tregojnë gjyshen, e cila përballet me hajduten dhe e detyron të largohet me vrap.

“Ajo nuk priste që unë të reagoja ashtu. Hajdutja priste një grua të dobët, por zgjodhi personin e gabuar,”-tha Jones.